Online Randevu Sistemi

Beyan

Doğrulama

Randevu

Gişe Seçimi

Onay

RANDEVU SADECE TİCARET SİCİLİ TESCİL İŞLEMLERİ İÇİN ALINMASI GEREKMEKTEDİR.MERSİS İŞLEM TALEP NUMARANIZ OLMADAN RANDEVU ALAMAZSINIZ.ÖNCELİKLE https://mersis.gtb.gov.tr/ ÜZERİNDEN YAPACAĞINIZ İŞLEM İLE İLGİLİ BİR TALEP NUMARASI ALMANIZ GEREKMEKTEDİR.
RANDEVULU YAPILAN İŞLEMLER:

 • ANONİM ŞİRKET KURULUŞ TESCİLİ VE ESAS SÖZLEŞME TASDİKİ
 • LİMİTED ŞİRKET KURULUŞ TESCİLİ VE ESAS SÖZLEŞME TASDİKİ
 • Yukarıda yazılı işlemler dışındaki tüm işlemler RANDEVUSUZ olarak yapılmaktadır.
  Tescil başvuları için gerekli evraklar odamız web sayfasında tescil üyelik kısmında mevcuttur.
  https://www.gebzeto.org.tr/tescil-ve-uyelik/

  Randevu aldığım firmanın verdiği yasal yetkilendirmeyle, firma adına işlem yapma yetkimin olduğunu, yetkisiz olarak firmalar ile ilgili randevu almam halinde doğacak her türlü zararı üstlendiğimi ve sonuçlarını kabul ettiğimi, başvuru sırasında sunacağım evrak sayısı ve içeriğinde eksik ve yanlışlık çıkması durumunda yeniden randevu almam gerektiğini,
  Tescil evraklarınızın teslim alınması sırasında, Mersis başvuru numarası ile randevu kayıt numarası özellikle aranacağını. Tescil usul ve esas incelemesi sonucu tescili reddedilen işlemlerin, eksiklerini tamamlamalarının ardından yeni bir randevu kayıt oluşturmaları ve bu yeni kayıt numarasını dilekçede belirtilmesi gerektiğini.
  Saatinde gelinmeyen randevulara kesinlikle işlem yapılmayacak olup yeniden randevu alınması gerektiğini,
  Randevu saatinden en az 15 dakika önce randevu yerine gelinmesi gerektiğini,
  Esas sözleşme onayı sırasında ortakların ve dışarıdan atanan temsile yetkili olanların randevu zamanı hazır bulunanları gerekmektedir. TC Kimlik kartı, pasaport, geçici kimlik belgesi, 12 Nisan 2013 tarihinde ve sonrasında düzenlenmiş mavi kart, 900 lü yabancı kimlik numarasının yer aldığı kimlik kartı ile başvurulması bunların dışında başka bir kimlik (Sürücü belgesi, İşyeri kimliği vb.) ile başvuru kabul edilmeyeceğini,
  Limited şirketlerin ve kooperatiflerin ana sözleşmeleri ile ticari işletmelerin kuruluş evrakları müdürlüğümüzde imzalanacaktır. Anonim şirketlerin ana sözleşme tasdik işlemleri noter huzurunda yapılabileceği gibi Müdürlüğümüzde de yapılabileceğini,
  Diğer tescil işlemleri için temsile yetkililere ait çıkarılacak imza beyannameleri içinde kişilerin yukarıdaki paragrafta yazılı belgeler ile müdürlüğümüz huzuruna gelerek başvurması gerektiğini,
  Dışarıdan müdür atanan esas sözleşmelerde, dışarıdan müdürün kuruluş randevusu sırasında huzurda bulunması gerektiğini,
  Ortaklar adına vekaleten işlem yapacaklar noter tasdikli ve ıslak imzalı vekaletin aslını ibraz etmek zorunda olduğunu. Vekaletname içeriğinde ‘kuruluş ve esas sözleşmeleri imzalamak’ için olduğu açıkça belirtilmesi gerektiğini. Şahıs firma kuruluşlarında vekaleten işlem yapılmayacağını. Kişilerin Türkçe bilmemesi durumunda yeminli bir tercüman bulundurulması zorunda olduğunu. Yeminli tercümanın noter onaylı belgesi ve kimliği ibraz etmesi gerektiğini.
  Kurucunun sağır dilsiz veya görme engelli olup da yazı ile anlaşmanın mümkün olmadığı hallerde; Sağır ve dilsizler bakımından işaret dilinden anlayan yeminli bir tercümanın noter onaylı belgesi ve kimliği ibraz edilmelidir. Görme engelliler için 2 tanığın huzurda bulunması zorunluluğunu. Tanıkların kimlik ibraz etmeleri isteneceğini.
  Anonim, Limited şirketlerin ve kooperatiflerin sadece kuruluşta açılış defter tasdiklerinin Ticaret Sicili Müdürlüğünce yapılacağını. (Dışarıdan defter getirilmesine gerek yoktur.)
  Kabul ettiğimi beyan ederim.


  T.C. KİMLİK NO
  İSİM
  SOYİSİM
  DOĞUM YILI
  İŞLEM
  RANDEVU TARİHİ
  !!Lütfen Dikkat:
 • ANONİM ŞİRKET KURULUŞ TESCİLİ VE ESAS SÖZLEŞME TASDİKİ
 • LİMİTED ŞİRKET KURULUŞ TESCİLİ VE ESAS SÖZLEŞME TASDİKİ
 • Dışında kalan TÜM İşlemler Odamızdan " RANDEVUSUZ " olarak Yapılmaktadır. Online randevudan alınan işlem ile yapılıcak işlemin AYNI OLMAMASI durumunda HİZMET VERİLMEYECEKTİR.
  Seçim Yaptıktan Sonra İŞLEME DEVAM EDİNİZ. Cep Telefonunuza Randevu onay mesajı gelmeden randevunuz alınmış sayılmaz.
  İSİM SOYİSİM
  FİRMA ÜNVANI
  MERSİS TALEP NO
  E-MAİL
  CEP TELEFONU
  Kontrol işlemi için Randevu almaya gerek yoktur. Randevu iptallerini https://www.gebzeto.org.tr/randevu/?islem=iptal bağlantısını kullanarak iptal edebilirsiniz. Randevunun iptal edilmemesi halinde aynı talep numarası ile randevu alınamamaktadır.